Piękno kotów brytyjskich krótkowłosych

Koty brytyjskie krótkowłose robią wrażenie na wielu ludziach, po troszkę przypominają persy, jednakże ich sierść jest krótka, miękka oraz gęsta, koloru niebieskiego. Są to koty które pochodzą z Wielkiej Brytanii, legenda głosi że zostały wykorzystywane przez żołnierzy rzymskich do polowania na szczury.

Jest to rasa podobna do rasy perskiej, ponieważ po wojnie groziło im wyginięcie, dlatego zostały skrzyżowane z niebieskimi kotami perskimi, dzięki temu ich cechy jeszcze znacznie się polepszyły.

Najpopularniejszym kolorem jest właśnie kolor niebieski, jednakże zanotowane zostały 150 różnych kolorów umaszczenia tej rasy kotów. Co ciekawe ich piękna ma związek także z ich wielkością, ponieważ są one największymi kotami z kotów krótkowłosych. Jeżeli ktoś szuka łagodnego, towarzyskiego kota to kot brytyjski jest właśnie dla niego. Dodatkowo przywiązuje się do właściciela, często w domu nie odstępuje go na krok, co dla miłośników kotów nie będzie uciążliwe.

Jest to kot zdecydowanie mięsożerny, dlatego ważne jest aby wiedzieć jak karmienić kota brytyjskiego. Musimy zadbać by pożywienie dostarczało mu dodatkowych witamin i innych składników, które sprawią że kot będzie się prawidłowo rozwijał. Co ciekawe jest to kot który nie powinien pić mleka, ponieważ zazwyczaj u tej rasy kotów występują silna, bądź mniej silna alergia, dlatego najlepsza jest zwykła woda, która musi być zawsze dostępna.

Posiadają tą rasę kotów warto pamiętać o tym że należy regularnie obcinać pazurki oraz sprawdzać uszy zwierzaka, muszą być one czyszczone, gdyż są bardzo delikatne i podatne na choroby. Zdecydujecie się na takiego kota, kiedy go zobaczycie, jednakże pamiętajcie o konsekwencjach, jest to przyjazny kotek, który potrzebuje uwagi właściciela. Trzeba pamiętać o jego diecie oraz zwyczajach, aby nie poczuł się za bardzo dotknięty.

Powiązane artykuły