Jaki jest kot abisyński?

Koty abisyńskie są bardzo atrakcyjnymi i miłowanymi przez ludzi zwierzętami. Fakt ten determinuje szereg czynników, które w skrócie możemy ująć zarówno jako wygląd jak i charakter tego kota. Trzeba bowiem każdemu wiedzieć, że każda kocia rasa zachowuje się nieco inaczej. Tak samo zresztą jest u ludzi, różne narodowości mają różny temperament i charakterystyczne dla siebie cechy. Niektórzy jak „południowcy” są raczej zapalczywi, inni tak jak Skandynawowie, raczej oziębli i mało towarzyscy. Koty mają również swoje „charakterki”.

Koty abisyńskie występują w dwóch formach. Pierwszą z nich jest Europejska, drugą Amerykańska. Zarówno jedna i druga „wersja” naszego pupila za bardzo się nie różni oprócz kilku szczegółów. Rasa ta co do zasady ma długie i odstające uszy, z charakterystycznym „odciskiem kciuka Mahometa”. Sylwetka tych kotów to doskonała smukłość, ponieważ są niezwykle umięśnione i rzecz by było można wysportowane. Oczy tych kociąt zawsze przypominają kształtem migdały i są niezwykle żywe i ciekawskie.

Kot abisyński to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie u kota jego towarzyskość. Z tym kotem nie będziemy spędzać nudnych wieczorów, albo oczekiwać aż łaskawie wróci do domu. Kotki te są niezwykle ciekawskie świata, przez to ciągle będą nam towarzyszyć. Ich ciekawość powoduje, że nieraz nie odstępują swojego właściciela ani na krok, ich niespożyta energia może nam samym dodać sił niezbędnych w walce z codziennością. Możemy się naprawdę wiele od tych zwierząt nauczyć.

Zwinność i ruchliwość kotów abisyńskich, połączona z ich ciekawością, daje nam niesamowite połączenie, powodujące to, że koty te dadzą się sprowokować niemal do każdej zabawy. Lubią w szczególności aportowanie drobnych przedmiotów, zabawę małymi piłeczkami i wiele tym podobnych rzeczy. Z kotkiem tym nigdy nie będziemy się nudzić!

Powiązane artykuły