Wspaniały kot norweski

Kot norweski jest naturalną rasą, przez nikogo nie stworzoną która jest przystosowana do życia w chłodnym klimacie, jego sierść jest i długa i krótka, bowiem na mordce widzimy krotką, zaś reszta ciała ma piękną, różnokolorową długą sierść, która robi niesamowite wrażenie. Co ciekawe jego tylne łapki są dłuższe od przednich, natura tak go stworzyła aby łatwiej było mu skakać. Kot norweski robi niesamowite wrażenie grubego kota, ale to jego wspaniała długa sierść.

Nie jest to ogromny kot, jednak jego wielkość także nie jest mała, dojrzałe kocury mogą osiągnąć nawet sześć kilo wagi, mimo że jego futro jest długie zazwyczaj nie mechaci się, wystarczy je regularnie co tydzień szczotkować a i wy się nie namęczycie i wasz kot nie będzie musiał przechodzić tortur. Jest to kot jak z bajki, lubi zimno, także nie musicie się obawiać ze będzie mu chłodno w nocy bez kocyka.

Niestety jest to kotek który przywiązuje się do właściciela, jednakże nie jest do końca ufny, spowodowane jest to jego naturą, bardzo długo żył zwyczajnie na wolności, tak więc nic dziwnego że musiał zachowywać ostrożność. Jednakże jeżeli prawdziwe pokochacie swojego pupila na pewno odwdzięczy się tym samym. Na szczęście nie potrzebuje on zbyt skomplikowanej diety, wystarczy mięso, od czasu do czasu można mu zaserwować rybę.

Wspaniałość kota norweskiego przejawia się jego niesamowitym wyglądem oraz jego inteligencją. Możecie także spotkać się z tym że przyniesie on do waszego domu mysz, gdyż są to wspaniali łowcy, co także zostało wykształcone poprzez przebywania na wolności. Pozbędziecie się mysz i szczurów, tak więc jest to kot dla tych którzy mieszkają w domach jednorodzinnych, niedaleko jakiś łąk, gdzie myszy chcą się schronić na zimę. Rasa norweska w Polsce staje się coraz bardziej popularna.

Powiązane artykuły