Co lubią koty maltańskie?

Koty maltańskie inaczej nazwane kotami rosyjskimi bardzo lubią kiedy poświęca im się swoją uwagę, ponieważ kiedy są pozostawione same sobie bardzo to przeżywają, gdyż lubią kiedy jest zainteresowanie nimi. Wybierają jednego człowieka do którego najbardziej się przywiązują, dlatego najczęściej lubią zainteresowanie właśnie ze strony tej wybranej osoby. Jest to kot lojalny, dlatego nie ładnie jest twierdzić co innego, oczywiście jak każdy kot czasami lubi chodzić swoimi własnymi ścieżkami.

Maltańska rasa kotów wymaga regularnego, ale oczywiście nie za częstego czesania gumową szczotką sierści, jest ona krótka, także nie ma większego problemu z nią, a także nie trzeba wykonywać skomplikowanych zabiegów. Aby zachować kota maltańskiego w dobrej kondycji jego dieta powinna być zbilansowana, wtedy także jego piękna sierść i ciekawym kolorze szaro niebieskim będzie wyglądała prawidłowo.

Koty maltańskie lubią zabawę, towarzystwo, ale przede wszystkim domowników, nie lubią oni zbyt dużych wycieczek po domu, wielu gości którzy interesują się nim, jest wtedy najczęściej podenerwowany, co ciekawe lubi pomagać przy domowych porządkach, oczywiście tylko jemu wydaje się że pomaga, jednakże jest to bardzo uroczę.

Jest to może dziwne ale koty te lubią kiedy uczy się je sztuczek, aportowania, oraz porozumiewania się z innymi domownikami. Są to koty, które nie mogą pozostać same sobie, ktoś musi się nimi interesować i doglądać takiego kociaka. Jeżeli kotka będzie miała potomstwo nie może być ono za szybko odebrane, ponieważ ta rasa jest bardzo czuła dla małych i młode matki zajmują się przez bardzo długi okres takimi kociętami, dzięki temu małe koty stają się bardzo dobrze przystosowane do życia. Jeżeli lubicie oryginalne koty to właśnie rasa kotów rosyjskich jest stworzona właśnie dla was.

Powiązane artykuły