Jak kupować drapaki dla kotów?

Pierwsze pytanie powinno raczej brzmieć: czy istnieje konieczność zakupu drapaków dla kota? Oczywiście nikt nas do takiego zakupu nie zmusi. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że drapanie należy do czynności wrodzonej w przypadku kotów, warto zainwestować w specjalne drapaki dla kota, zapobiegając tym samym zniszczeniu mebli i innych przedmiotów znajdujących się w naszym domu. Drapak z całą pewnością okaże się przydatny. Jak zatem wybrać odpowiedni drapak? Czym powinniśmy kierować się podczas zakupu?

Drapak dla kota powinien być przede wszystkim stabilny. Nie może on zatem zbytnio się ruszać, ponieważ bardzo szybko zniechęci wówczas kota, który z czasem przestanie się nim bawić. Drapak powinien posiadać także odpowiednio duże i wygodne legowisko, takie, które zapewni mu pełną swobodę leżenia i rozciągania.
W sklepach zoologicznych znajduje się obecnie dość bogata oferta specjalnych drapaków dla kotów. Można zakupić zwykłe, proste deseczki, które montowane są do ściany, a także różnego rodzaju słupki, czy rozbudowane konstrukcje, które sięgają nawet sufitu. Każdy z nich może spełniać swoje zadanie, powinien być jednak odpowiednio dobrany, a także prawidłowo umiejscowiony w domu, czy też w mieszkaniu.

Ceny drapaków są różne i zależą przede wszystkim od ich wielkości oraz jakości. Można zakupić także specjalne drapaki wieloelementowe, które są bardzo rozbudowane, ale ich cena jest bardzo wysoka. W sklepach internetowych cena takich zwykłych drapaków waha się najczęściej od 20 złotych do ponad 200 złotych. Te droższe posiadają duże legowisko, liczne tunele i charakteryzują się bardzo stabilną oraz wytrzymałą konstrukcją.

Powiązane artykuły